Boşanmak, Boşanma Davası, Velayet, Tazminat, Nafaka, Çocuk, Tenfiz, Tanıma

Boşanma.Org

boşanma11-224x300

SORU SOR BÖLÜMÜ TEKRAR AÇILMIŞTIR.

Evlilik kutsallığı vurgulanan ve toplumdaki bireylerce de bu kutsallığı kanıksanan bir kurumdur. Dolayısıyla çok ciddi adımlarla ve kuvvetli bağlarla kurulmaya çalışılmaktadır. Kadın olsun erkek olsun biz insanlar, tüm içtenliğimizi, samimiyetimizi, sevgimizi, saygımızı, özverimizi, çabamızı gönüllü olarak bu oluşum için harcarız. İşte böylesine tüm varlığımızla dahil olduğumuz bir kurum, gün gelir tekler, devam edemez olur, çok sevdiğimiz, toz konduramadığımız insanın her şeyi bize itici ve katlanılmaz gelmektedir. Her şeyimizle dahil olduğumuz, sahiplendiğimiz, yaşamımıza verilen yönü ona göre şekillendirdiğimiz bu kurumun çatırdamaya başlaması, psikolojik olarak biz insanları gerek erkek olsun gerek kadın çok yıpratmakta; Kendimizi çaresiz, güçsüz, hayalleri yıkılmış, “bundan sonra ben ne yaparım” kaygısından sıyrılamayan bir korkular yumağı içine yuvarlamaktadır. Hiçbir evlilik “ilerde boşanırız” diyerek kurulmaz. Ancak, yürümeyen ve yürümesi faydadan çok zarar; mutluluktan çok mutsuzluk; sevinçten çok acı getiren bir birlikteliğin de devam etmemesi gerektiği mantıklıdır. Nasıl ki Eşler evlenirken birbirileriyle ne kadar samimi iseler, boşanma konusunda da aynı samimiyeti gösterebilmelidir. Boşanmak, dünyanın sonu değildir. Öncelikle boşanma konusunda bu yönlü yanlış algılamalarımız değişmelidir. Evlilik kadar, boşanmayı da doğal karşılayabilmeli, bizde yaratacağı tahribatları en aza indirgeyerek atlatabilmeliyiz.

Hukukçu olarak bizlerin amacı, boşanmaya kesin karar vermiş insanlara, zaten boşanma dolayısıyla yeterince yaşamış oldukları yıpranmışlığa bir de hukuki prosedürün karmaşıklığının eklenmesini bertaraf ederek yardımcı olmaktır. Bu anlamda; bağımsız titiz bir hizmetle değerli bilgileri, kapsamlı olarak boşanmanın öncesinde ve sonrasında size sunuyoruz. Boşanma , nafaka,tazminat ,velayet ,tanıma,tenfiz gibi başlıca konular altında topladığımz boşanma hukuku konuları yanısıra özellikle boşanma psikolojisi,boşanma ve çocuk,nasıl bir boşanma gibi konuları içeren makaleleri mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.Sizin için sürekli yeni çalışmalar içindeyiz. Eğer biraz çözümlerin yokluğunu hissediyorsanız, çözümler bulamıyorsanız o zaman lütfen bize yazın….Yakın bir zamanda A-Z ye boşanma davası nasıl açılır ve nasıl sonuç alınır aşama aşama gösteren sayfamız size sunmak içinde yoğun çaba içerisndeyiz,ancak bu da bizi korkutmuyor değil;boşanma bu kadar kolaylaştırmalı mı?

Sitemizde farketeceğiniz gibi boşanma ve boşanmada çocuk psikolojisi ile onlarca makale yer almakta ısrarla okumanızı tavsiye ediyoruz.Bu ısrararımıza boşanma safhasında ilerledikçe hak vereceksiniz.Ayrıca sizden gelen mesajlarda aile içi şiddet konusunda bizim de www.bosanma.org olarak bişeyler yapmamız gerektiği konusunda cesaretlendirdi,yakın bu hususda en geniş manada size yardımcı olabileceğimize inanıyoruz.

MESAJLARLA YARDIMCI OLDUĞUMUZ ZİYARETCİLERİMİZ, KARŞILIĞINDA BİZE NASIL BİR MADDİ KATKIDA BULANABİLECEKLERİNİ SORMALARI İNANIN BİZİ SİZE KARŞI ÇOK MAHCUP EDİYOR.DİĞER SİTELERDEN FARKLI OLARAK AMATÖR BİR RUHLA HİÇ BİR MADDİ BEKLENTİ OLMAKSIZIN SİZE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRKEN ZATEN YETERİNCE REKLAMLARLA BİZE DESTEK OLDUĞUNUZUN FARKINDAYIZ.

Bizim amacımız evlenme kadar günümüzde doğal kabul edilen Boşanma ve Boşanma Hukuku hakkında Türk hukukunda varolan kaynakları biraraya toplamak ve bu yönde bir arşiv teşkil etmektir. Bunu yaparken Boşanma Hukuku hakkındaki tüm hukuk siteleri, avukatlık siteleri, hukuk büroları siteleri ve tüm hukuk kaynaklarını da derlemeye çalışacağız.Türkiye de bir ilk olan bosanma.org da aradığınız her türlü bilgiyi ve sorularınızın cevabını bulmanızı mümkün kılabilmek için çalışmlaramıza devam edeceğiz.ÖZGÜVEN HUKUK BÜROSUNA PROFOSYENEL KATKILARINDAN DOLAYI BİR KEZ DAHA TEŞEKKÜR EDİYORUZ.Yüzlerce maili tarayarak en verimli şekilde yardımcı olabilmek için içlerinden önemlive acil olanları cevaplayama çalıştıklarını düşünürek özellikle bizim heycanımıza samimi bir şekilde ortak olmaları ve Türkiye’nin en saygın hukuk bürolarından biri olmanın saygınlığını sitemize yansıtmalarındaki içtenliği asla unutmayacağız.Saygılarımızla

DESTEK VE SORULARINIZ İÇİN:


Değerli ziyaretçimiz;
* Sitemizdeki bilgiler, Boşanma Hukuku konusunda bilgilenmenizi, amaçlayan genel bilgilerdir; hukukî müşavirlik niteliğinde değildir.
* Her hukuki ihtilaf, genellikle, kendine özgü özellikler gösterir; bu sebeple, sitemizde yer alan bilgiler, probleminize uygun olmayabilir; burada yer alan bilgilere dayanarak ne yapacağınıza karar vermeniz, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu durumdan www.bosanma.org sorumlu değildir.
* Boşanma ciddi bir iştir; Boşanma prosedür süreçleri uzun ve karmaşıktır; kesinlikle uzmanlık gerektirir. Bir avukattan yardım almadan, hukuki süreç yürütmeye çalışmamanızı tavsiye ediyoruz. Hukuki süreç başlatacaksanız, haklarınızın zarar görmemesi için, mutlaka bir avukattan yardım alın. Sitemiz, davanızı kendiniz yürütmeye çalışmamanızı ısrarla tavsiye eder….

KATEGORİLER KISMI DAHA KAPSAMLI DÜZENLENMİŞTİR.