Boşanmak, Boşanma Davası, Velayet, Tazminat, Nafaka, Çocuk, Tenfiz, Tanıma

İZMİR ……..AİLE MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİNEDAVACI : AD SOYAD-ADRES
VEKİLİ : Av.
DAVALI : AD SOYADADRES
DAVA : Evlilik birliğinin sarsılması sebebiyle boşanma.
OLAYLAR : 1. Davacı müvekkil, davalı ile ../../…. tarihinde evlenmiş ve bu evliliklerinden … yaşında olmak üzere ……. adında çocukları olmuştur.
2. Taraflar arasında, evlendiklerinden bu yana duygu ve düşünce birliği sağlanamamış, sevgi ve saygıları azalarak yok olma noktasına gelmiştir. Bu arada doğan çocuklar da bu farklılığa engel olamamış ve taraflar birbirlerine ve evlilik birliğinin yeniden kurulabileceğine ilişkin inançlarını yitirmişlerdir.
3. Böylece evlilik birliği, ortak hayatı sürdürmeleri kendilerinden beklenemeyecek derecede temelinden sarsılmış olduğundan taraflar boşanmaya karar vermiştir. İşbu sebeplerle, ekteki protokolde göz önünde bulundurularak tarafların boşanmalarına karar verilebilmesi için bu davayı açmak zarureti hasıl olmuştur.
HUKUKİ SEBEPLER : İlgili mevzuat.
DELİLLER : Nüfus kaydı, protokol ve her türlü yasal delail.
NETİCE-İ TALEP : Yukarıda arz edilen sebep ve gösterilen delillere binaen davanın kabulü ile, tarafların anlaşmalı olarak boşanmalarına, müşterek çocukların velayetlerinin davacıya bırakılmasına karar verilmesini saygı ile bilvekale arz ve talep ederim.

Davacı Vekili
Av.
BU DİLEKÇE İÇİnHUKUK BÜROSUNA TEŞEKKÜR EDERİZ

Yazar:
Zaman:
Çarşamba, Nisan 16th, 2008 at 11:35
Kategori:
Anlaşmalı Boşanma Davası
Yorumlar:
You can leave a response, or trackback from your own site.
RSS:
Bu yazıya verilen cevapları RSS 2.0 beslemesinden takip edebilirsiniz.
Navigasyon:


Yazıya Yorum Gönder